DÜNYA SEKTÖRLERİNİ BİR ARAYA GETİREN EMO 2015 EKİM FUARI

     Metal işletme teknolojileri ve makineleri kapsamında dünyanın en önemli fuar niteliğini taşıyan Emo Fuarı Ekim 2015 İtalya’nın Milano kentinde düzenlenmektedir. Emo fuarlarının her sektörden imalat alanında da ziyaretçileri yer almaktadır. Makine, teçhizat ve ekipman imaları ile gemi endüstrisi, havayolu taşıtları endüstrisi dışında otomotive endüstrisi ile yan sanayi, hassas mekanik ve optik endüstrileri ve talaşlı-talaşsız metal işleme ustaları gibi kapsamlı bir ayrıcalığı sektörlere sunmaktadır

 

Emo Fuarı Ekim 2015 tarihinde Milano’da yapılacak olan Makine Metal İşletme ve Teknoloji Fuar organizasyonuna güçlü alt yapısı ve kusursuz donanımıyla öncülük ederek, ülke ekonomisinin ticari faaliyet ve tanıtım açısından çalışmalar yapılmaktadır, Türkiye Fuarcılığının gelişmesine katkı sağlamaktayız. Hedef alınan üretimde zekâ sloganıyla dünyanın çeşitli ülkelerinden katılacak olan üretim uzmanları ile maliyet baskısı ve verimlilik dışında çevresel etkenler ile üretim maliyet konularında yaşanılan sorulara cevap bulması hedeflenmektedir. Son 20 yıl içerisinde dünya çapında makine üretimlerinin %70 oranında artması sonucunda, üretimin yarıdan fazlası bir oranının ihraç edilmesiyle yeni iş ortakları kurmak isteyen Türk firmalarını Emo Milano uluslar arası ölçekte büyümek isteyen tüm firmalara fırsat sunmaktadır. Küresel Pazar içinde sektöre dair son yenilikleri takip etme dışında, kurulacak olan yeni iş bağlantıları firmalara yeni bir soluk getirecek çalışmayı sunmaktadır.

 

Emo_milano_2015_fuarini_bizimle_yasayin

Fuar kapsamında sergilenen ürünler, talaşlı imalat tezgâhların sunumu, sac işleme ve şekillendirme ile tel ve profil dışında boru imalatında kullanılan tezgâhların yer almasını sağlayacaktır. Kaynak makineleri, gaz ile plazma ve su jeti ile kesme makineleri gibi yenilikler sergilenmek adına fuarda yerini alacaktır. Yüzey teknoloji makineleri kapsamlı bir şekilde her parçası ve detayıyla geniş bir yelpazede sergilenme şansını elde edebileceği gibi, kesici ve form verici takımları ile taşlama taşları ve takım tutucular da eksiksiz olarak sergilenecektir. İmalat ile proses otomasyonu ve robotiks, montaj ekipmanları, metroloji dışında kalite kontrol araç ve sistemleri de fuarda görülen seçenekler arasında yer alacaktır.  Bilgisayar teknoloji, endüstriyel elektronik malzemeleri ve aksesuarları temel imalat teknolojiye yönelik tüm yeni çalışmaların yakından takip edilebileceği organizasyon, metal ve metal işletme sektörlerinin buluşma platformunu oluşturmaktadır. Yapılacak olan uluslar arası Metal İşletme Makineleri ve Teknoloji Fuarı Emo öncülüğünde Milano 2015 yılının 120000 civarında yerli personeli ağırlaması beklenilmektedir. Yabancı personel ağırlama beklentilerinde belirlenen hedef rakam ise 15000’ün üzerinde tahmin edilmektedir. Fuarın organize edileceği alan 270000m2’lik bir alan olup, kurulacak olan fuara ABD, Almanya ile Avusturya, Çin ile Rusya ve Fransa ile İngiltere gibi makine üretiminde dünyanın lider konumunda yer alan ülkelerden yaklaşık olarak 1500 firma ürünleri sergileme olanağını elde edecektir. Organizasyona olan ilgiyi arttıran unsur ise, Emo Fuar çalışmalarının taşıdığı maksimum mükemmellik ilkesi olup, iki yılda bir dönüşümlü olarak Milano ve Hannover’de yapılması olarak bilinmektedir. Fuarda Alman takım Tezgâhları Üreticileri Derneği ile Tezgâh Sanayicileri Birliği Avrupa Komitesi tarafından Emo 2013 fuarında Yeni Nesil Üretim Sistemleri temasını işleyerek, Avrupa’nın en büyük girişim projelerinden biri olarak adından söz ettirmiştir. 2015 yılında düzenlenecek olan fuarın daha büyük yankılar ve etkiler sunması beklenilmektedir. Fuarda belirlenen imalat konularında tasarım ile imalat ve satış faaliyetlerinden en az ikisini yapan firmalar Emo fuarına katılımcı olarak katılıp, fuarda yerini alabilmektedir. Ayrılan stantların bulunduğu hol ile stand numaraları ve konumu 2015 Haziran ayı itibariyle firmalara bildirilmektedir.

.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*